Hurtownia z biżuterią online

Hurtownia z biżuterią online

Działania SEO

biżuteria hurtownia online

Kim jest klient?

Klient to firma zajmująca się importem różnego rodzaju biżuterii - pozłacanej, rodowanej, czeskiej czy też biżuterii ze stali chirurgicznej. Hurtownia online klienta sprzedaje także produkty innego typu, ale głównym core biznesu jest sprzedaż hurtowa online produktów z kategorii biżuteria.

Klientowi zależy na dotarciu do odbiorców hurtowych, którzy wyszukują w wynikach organicznych Google hurtowni z biżuterią sztuczną. Z uwagi na specyfikę handlu B2B, nie było sensowne docieranie do klientów końcowych - detalistów.

Cel

Celem naszych działań ustaliliśmy zwiększenie widoczności organicznej hurtownia na wszelkie słowa kluczowe związane ze sprzedażą hurtową. Strategią SEO objęliśmy w pierwszej kolejności słowa kluczowe z dopiskiem "hurt", "hurtownia" etc.

Początek działań

Audyt SEO


Naprawa techniczna

Działania rozpoczęliśmy od wykonania audytu SEO. Pierwszy z aspektów badanych były możliwości poprawy wydajności i konfiguracji sklepu

Analiza słów kluczowych

Po wypunktowaniu wszelkich błędów konfiguracyjnych (i opisaniu sposobów na ich naprawę) przeszliśmy do analizy słów kluczowych i na ich podstawie strategii optymalizacji podstron.

Optymalizacja podstron

Badane podstrony były nieprawidłowo zoptymalizowane a w niektórych przypadkach wręcz prze-optymalizowana

Nowe treści

Z uwagi na przeoptymalizowanie słowami kluczowymi, rozpoczęliśmy proces tworzenia contentu z użyciem odpowiednich słów kluczowych oraz ich prawidłowym nasyciem.

Działania rozpoczęliśmy od wykonania szczegółowej analizy serwisu i przygotowania audytu SEO. Dokument ten pomógł w wykryciu i naprawie błędów na stronie. Audyt wraz z pełnym wdrożeniem zajął 2 miesiące. Podczas wdrażania zmian programistycznych rozpoczęliśmy już tworzenie nowych opisów kategorii. Po wdrożeniu audytu SEO – równolegle do budowy nowych treści – rozpoczęliśmy cykliczne działania.

GA biżuteria case study
Zapytaj o działania SEO

Zapytaj o działania SEO

Darmowa wycena

Efekty działań po 6 miesiącach:

OST 30 DNI VS PIERWSZE 30 DNI

Ruch organiczny


+ 0 %
Liczba użytkowników
+ 0 %
Liczba nowych użytkowników
+ 0 %
Liczba sesji
- 0 %
Współczynnik odrzuceń
OST 30 DNI VS PIERWSZE 30 DNI

Sprzedaż online


sprzedaż online
+ 0 %
Transakcje
+ 0 %
Przychody

Wdrożenie zmian wynikających z wykonanego audytu SEO oraz działania cykliczne – spowodowały znaczny wzrost ruchu organicznego. Z uwagi na odpowiednio dobrane do strategii SEO słowa kluczowe, ruch ten przełożył się na sprzedaż produktów klientom pochodzącym z bezpłatnych wyników organicznych. Podczas pozycjonowanie hurtowni online wykonywany jest linkbulding z płatnych artykułów content marketingowych oraz innych źródeł, które wpływają na dywersyfikację źródeł pozyskiwania odnośników do strony.

Również chcesz prowadzić działania przekładające się na efekty? Napisz do mnie