Sklep internetowy z częściami motocyklowymi

Sklep internetowy z częściami motocyklowymi

Konsultacje SEO

Cylindry - baner

Kim jest klient?

Klientem jest właścicielka sklepu Cylindry.pl - prowadząca sprzedaż części motocyklowych (do pojemności 125) oraz części do chińskich motorowerów i skuterów.

Sklep klientki charakteryzuje się ogromnym wyborem części i fachowym wsparciem specjalistów, którzy są w stanie doradzić i pomóc w wyborze odpowiednich części.

Cel:

Celem naszych działań było zwiększenie widoczności organicznej oraz sprzedaży za pośrednictwem kanału Organic/Google.

Czas działań:

Start konsultacji: Październik 2019
Wykonanie case study: Marzec 2021

Początek działań

Konsultacje SEO


Konsultacje telefoniczne

Działania w znacznej większości oparte były o regularne rozmowy telefoniczne i omawianie bieżących problemów oraz planów zmian w sklepie

Praca nad frazami Long Tail

Głównym celem działań było stałe dopracowywanie sposobu optymalizacji sklepu, by zwiększać szanse na widoczność organiczną produktów sklepu

Linkbulding

Aby wzmocnić efekty prac - właścicielka sklepu podjęła decyzję o dodaniu do działań również linkbulding - wzmocniło to przyrost widoczności organicznej.

Migracja sklepu

W trakcie współpracy sklep został zmigrowany na nowszą wersję. Działania te były wcześniej planowane i konsultowane w kontekście wpływu na SEO sklepu. Dzięki temu udało się przeprowadzić zmiany - bez wpływu negatywnego na ruch i widoczność.

Działania rozpoczęliśmy od wykonania analizy serwisu i przeanalizowania wszelkich pytań oraz problemów bieżących sklepu. Wiele działań podczas konsultacji, to omówienie pomysłów na rozwój i konfigurację sklepu – dzięki temu mogliśmy wykluczać zmiany, które mogłyby wpłynąć negatywnie na widoczność SEO.

Poniżej wykres widoczności i zaznaczone na nim okresy – rozpoczęcia konsultacji oraz okres wykonania tego case study SEO:

Efekt działań - widoczność organiczna:

cylindry senuto

Porównianie ost miesiąca vs ten sam miesiąc rok temu (z uwagę na sezonowość sklepu):

Zapytaj o działania SEO

Zapytaj o działania SEO

Darmowa wycena

Efekty działań

OST 30 DNI VS TEN SAM OKRES ROK TEMU

Ruch organiczny


+ 0 %
Liczba kliknięć z wyników Google​
+ 0 %
Liczba wyświetleń w wynikach Google​
OST 30 DNI VS PIERWSZE 30 DNI WSPÓŁPRACY

Widoczność w Google


+ 0 %
TOP3
+ 0 %
TOP10

Podczas działania sklepu internetowego warto zlecać cykliczne działania tj pozycjonowanie sklepu internetowego i opiekę nad serwisem SEO specjaliście lub freelancerowi od pozycjonowania stron. Alternatywnym sposobem działania jest samodzielne edukowanie się i konsultowanie bieżących decyzji z osobą znającą się na SEO. Właśnie takie rozwiązanie pomaga rozwijać sklep i budować w tym czasie widoczność organiczną i ruch z wyników wyszukiwania Google.

Również chcesz prowadzić działania przekładające się na efekty? Napisz do mnie