Sklep internetowy ze zdrową i naturalną żywnością

Sklep internetowy ze zdrową i naturalną żywnością

Migracja sklepu i działania SEO

Sklep z żywnością - mięsami i wędlinami

Kim jest klient?

Klientem jest firma rodzinna, która zajmuje się sprzedażą zdrowej żywności — z nastawieniem na naturalne i zdrowie mięsa oraz wędliny.

Produkty klienta charakteryzują się pewnością co do pochodzenia, co w dobie ogromnej ilości przetworzonego jedzenia — jest bardzo ważne. Produkty takie jak mięsa i wędliny są dostarczane w specjalnych pojemnikach, z wykorzystaniem wyspecjalizowanego dostawcy.

Cel:

Celem naszych działań było przeprocesowanie migracji sklepu na nową wersję i potem zwiększenie widoczności organicznej oraz sprzedaży za pośrednictwem kanału Organic/Google.

Czas działań:

Start działań (sama migracja listopad 2021): Czerwiec 2021
Wykonanie case study: Listopad 2022

Początek działań

Działania SEO


Działania linkbuldingowe

Jeszcze w trakcie projektowania nowego sklepu rozpoczęliśmy wzmacnianie i zwiększanie autorytetu domeny — poprzez rozpoczęcie linbuldingu.

Wsparcie w projektowaniu sklepu

Równolegle do działań pozycjonujących i wzmacniania domeny — mając świadomość jaka jest bezwładność wyników — wspierałem projektowanie i optymalizowanie sklepu jeszcze na środowisku testowym.

Koordynacja migracji

W trakcie migracji klient posiadał wsparcie i stały monitoring przebiegu migracji.

Optymalizacja i SEO dla nowego sklepu

Zaraz po migracji rozpoczęliśmy proces optymalizacji zarówno kategorii, jak i produktów. Cyklicznie skupialiśmy się również na pozyskiwaniu wartościowych linków.

Pierwszym celem, jaki obraliśmy, było zminimalizowanie wpływu migracji na widoczność serwisu. Było dość duże ryzyko, ponieważ nowy sklep startował z ograniczonym asortymentem — zawężonym tylko do kilku gałęzi.

Poniżej wykres widoczności i zaznaczone na nim okresy — wdrożenia nowej wersji sklepu oraz rozpoczęcia dalszych pracy przy linkbuldingu i stałej pracy ze słowami kluczowymi:

Efekt działań - widoczność organiczna:

Senuto a sklep z żywnością

Efekt działań - ruch organiczny:

GA sklepu z żywnością

Porównianie ost miesiąca vs ten sam miesiąc (listopad 2022 vs grudzień 2021 - w listopadzie brak kodu GA):

Porównanie GA rok do roku
Pozycjonowanie sklepów online

Pozycjonowanie sklepów online

Darmowa wycena

Efekty działań

Ruch SEO - rok do roku

Ruch organiczny


+ 0 %
Liczba użytkowników
+ 0 %
Liczba nowych użytkowników
Sprzedaż z SEO - rok do roku

Sprzedaż z kanału SEO


+ 0 %
Liczba zamówień
+ 0 %
Przychody
Sprzedaż z SEO / miesięczny budżet SEO

ROAS kampanii


0 %
Zwrot z miesięcznej inwestycji - na podstawie ostatniego miesiąca działań

Poprawne skoordynowanie migracji, optymalizacja sklepu oraz cykliczne działania — zarówno pozyskiwanie wartościowych linków, jak i stała optymalizacja kolejnych grup produktowych — wpłynęły pozytywnie na rozbudowę widoczności oraz zwiększenie sprzedaży z bezpłatnych wyników organicznych.

Podczas działania sklepu internetowego warto zlecać cykliczne działania tj pozycjonowanie sklepu internetowego i opiekę nad serwisem SEO specjaliście lub freelancerowi od pozycjonowania stron. Alternatywnym sposobem działania jest samodzielne edukowanie się i konsultowanie bieżących decyzji z osobą znającą się na SEO. Właśnie takie rozwiązanie pomaga rozwijać sklep i budować w tym czasie widoczność organiczną i ruch z wyników wyszukiwania Google.

Również chcesz prowadzić działania przekładające się na efekty? Napisz do mnie